Mądre dziecko – naturalne spotkanie z kolorami

Kolory towarzyszą dziecku od samego początku, kiedy nie jest jeszcze świadome ich istnienia, aż przyjdzie taki moment, że będzie gotowe je nazywać. Wcześniej rodzice i opiekunowie starają się zwracać na nie uwagę. Książeczka z serii Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach została przygotowana, by w zachęcający i naturalny sposób przedstawiać kolory dziecku. Okienka zachęcają, by je otworzyć i zobaczyć co się tam kryje. Atrakcji będzie mnóstwo, gdyż okienek jest aż 47!

Książeczka może towarzyszyć dziecku dużo wcześniej niż pojawi się u niego zdolność przypisania nazwy określonej barwie. Na obrazkach znajdują się przedmioty, które kojarzą się dziecku z zabawą, dlatego chętnie będzie szukało na przykład piłki jaką zna z własnych zabaw. Dodatkowo będzie mogło nie tylko przewracać poszczególne strony w książce, ale także zajrzeć z podwójną ciekawością w okienka umieszczone na każdej stronie. Oprócz zaspokojenia dziecięcej ciekawości, maluch będzie ćwiczył sprawność grafomotoryczną. Książka będzie towarzyszyła dziecku przez długi okres wczesnych lat życia. Najpierw będzie nazywało przedmioty z obrazka, następnie kolory, a także dwuczłonowe nazwy, które wzbogacą język malucha.

Wiele radości sprawi dziecku odkrywanie za każdym razem na nowo, elementów schowanych w okienkach. Mimo, że dziecko wie, co się pod nimi kryje, będzie chętnie i z niecierpliwością zaglądało za każdym razem.

Twarda okładka i poszczególne strony przygotowane zostały specjalnie z myślą o dzieciach. Sztywna faktura nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu a strony będą się stabilnie przewracać bez ryzyka zgniecenia. Książeczka może towarzyszyć dziecku zarówno w domu, jak również w grupie dzieci – żłobkowej lub przedszkolnej.

Małe dziecko lubi powtarzalność, która daje mu poczucie bezpieczeństwa. Książeczka pochodzi z serii Akademii mądrego dziecka. Zna ono już inne jego części lub pozna, gdy okaże się, że kolory są pierwszym tematem, z jakim miało okazję zapoznać się. Seria sprawia, że dziecko rozpoznaje książeczkę, a jednoczenie w środku znajdzie coś nowego, co je zainteresuje.

Seria zawiera jeszcze cztery inne tytuły:

  • Moje pierwsze 100 słów
  • Moje pierwsze 100 zwierząt
  • Moje pierwsze 100 słów na wsi
  • Moje pierwsze 100 pojazdów.

Wszystkie pozycje stanowią niezwykłą zachętę do poszerzania swojego słownictwa i poznawania otaczającego świata przez nazywanie jego poszczególnych elementów. Będą bardzo pomocnym zestawem w dziecięcej biblioteczce.

Ludzie zdjęcie utworzone przez alexeyzhilkin - pl.freepik.com