Magiczny świat kolorów

Książeczki edukacyjne to świetny sposób na naukę przez zabawę, który cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród pedagogów, jak i rodziców. Wielu z nich z pewnością uraduje fakt, że do znanej i lubianej serii książek edukacyjnych dla najmłodszych “Akademia mądrego dziecka” dołączyła niedawno najnowsza pozycja – “Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach” autorstwa Amy Oliver, Aimée Chapman i Natalie Munday.

Poznajemy kolory

Znajomość kolorów i umiejętność ich rozpoznawania to jedna z podstawowych rzeczy, jakich powinno nauczyć się każde dziecko. Aby nauka ta przebiegła sprawnie i przyjemnie, warto zaopatrzyć się w książeczki edukacyjne – w poznawaniu kolorów z pewnością pomoże właśnie Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach z www.taniaksiazka.pl. W książeczce znajdziemy miłe dla oka, żywe ilustracje i zdjęcia – autorką sympatycznej oprawy graficznej jest popularna zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych ilustratorka i autorka książek dla dzieci, Adria Meserve. Przy ich pomocy dziecko bez większych problemów nauczy się rozróżniania kolorów, a przy okazji zwiększy swój zasób słownictwa. Pozycja zawiera także angażujące maluchy zadania, na przykład liczenie znajdujących się na obrazkach przedmiotów czy łączenie ich w pary, które dodatkowo stymulują rozwój naszej pociechy.

Ogromnym plusem książeczki jest jej wydanie. “Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach” to twarda oprawa oraz kartonowe, grube i wytrzymałe strony, które znakomicie nadają się dla małych dłoni i paluszków dziecka. Nie ulegną one zniszczeniu nawet przy częstym czytaniu. Strony książeczki posiadają okienka, których otwieranie nie jest dla dziecka tylko i wyłącznie atrakcyjnym dodatkiem do nauki, ale również efektywnym sposobem na rozwój sprawności grafomotorycznej.

Barwna nauka

Podobnie jak inne książeczki z wydawanej przez Wydawnictwo Egmont serii, dzięki którym najmłodsi mogli poznać 100 pierwszych słów czy nazwy dzikich i domowych zwierząt, “Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach” przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero poznają otaczający ich świat. I z pewnością przypadnie im ona do gustu! Czas spędzony z tą książeczką będzie nie tylko świetną okazją do zabawy i budowania więzi między dzieckiem a rodzicami, ale także sposobem na owocną naukę. Dzięki solidnemu i estetycznemu wydaniu “Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach” to fantastyczny pomysł na prezent dla młodych rodziców lub obchodzącego na przykład pierwsze urodziny maluszka.

Książka zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com