”Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach” czyli jak w przyjemny sposób uczyć się świata

Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach” (https://www.taniaksiazka.pl/akademia-madrego-dziecka-moja-pierwsza-ksiazka-o-kolorach-amy-oliver-p-1385977.html) Amy Oliver, Aime Chapman, Natalie Munday jest kolejną z serii książek dla dzieci, które w prosty i przyjemny sposób pozwalają najmłodszym poznawać świat. Oprócz nauki kolorów znaleźć możemy również pozycje nawiązujące do innych rzeczy. Wśród nich odszukamy takie tytuły, jak:

  • Moje pierwsze 100 słów,
  • Moje pierwsze 100 pojazdów,
  • Moje pierwsze 100 słów na wsi,
  • Moje pierwsze 100 zwierząt.

Trzech autorów dla dziecka

Amy Oliver, Aime Chapman oraz Natalie Munday będąc autorkami książki ”Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach” pokazują, że temat prawidłowego i umiejętnego nauczania małych dzieci nie jest tak prosty i oczywisty jak mogłoby się wydawać. Współpraca trzech autorów nad pozycją dla dzieci jest dowodem tego, że nauka tak podstawowych rzeczy i zjawisk powinna być bardzo skrupulatnie przemyślana od każdej strony. Dlatego też ilość autorów nie dziwi aż tak bardzo biorąc pod uwagę odpowiedzialność jaką za sobą niesie nauczanie najmłodszych.

Czy dziecko polubi tę książkę?

Oprócz oczywistej wiedzy zawartej w ”Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach”, autorzy zadbali o równie ważną w nauce dzieci szatę graficzną.

Pierwszym aspektem, który się rzuca w oczy jest materiał z którego wykonano książkę, bowiem wykorzystano grube kartonowe karty o śliskiej powierzchni, dzięki którym książka będzie w stanie przetrwać więcej w rękach tak wymagającego czytelnika jakim jest dziecko.

Po otwarciu książki zauważyć można stały układ stron, polegający na uczeniu dziecka o kolorze i przykładowych rzeczach w nim występujących po lewej stronie, oraz pomysłowe wyzwania ”kolorowe” po prawej stronie. Wyzwania te niekiedy przedstawiają okienka, za którymi kryją się pewne odpowiedzi do zadań, dzięki czemu ciekawość dziecka jest podwójnie wzbudzana.

Każda z kart stara się nawiązywać do innych rzeczy oraz w różny sposób ich uczyć, np. za pomocą gry memory, zgadywanek czy liczenia przedstawianych przedmiotów. Dziecko znaleźć może również takie rzeczy jak akwarium z rybkami, czy wakacyjna torba do spakowania, co w nauce będzie kolejnym z bodźców zachęcających do poszukiwania odpowiedzi i przyjemnego ich rozwiązywania.

Dlaczego akurat ta książka?

Znajdziemy bardzo wiele pozycji dziecięcych, których zadaniem jest niesienie wiedzy w sposób prosty i przyjemny. Nie każda jednak książka jest w stanie zapewnić dziecku taką ilość bodźców, co ‘‘Akademia mądrego dziecka. Moja pierwsza książka o kolorach”. Nie stawia ona jedynie na wartość merytoryczną, lecz również, a może przede wszystkim, na wzbudzenie w dziecku ciekawości i wewnętrznej motywacji do poszukiwania odpowiedzi.

Książka zdjęcie utworzone przez master1305 - pl.freepik.com