C-online

Miejsce stworzone dla osób ciekawych.

kominki tradycyjne śląsk
Budownictwo Dom i Ogród

Kominek tradycyjny – jak go zaprojektować i gdzie umieścić, by wyglądał efektownie?

Zastanawiając się jak zaprojektować dom z duszą warto pamiętać o kominkach, które sprawiają, że w mieszkaniu robi się przytulnie i nastrojowo. Kominek tradycyjny jest niezwykle elegancki i sprawdzi się w wielu aranżacjach. Jak go zaprojektować, by był stylowy i funkcjonalny?

Jak powinien wyglądać kominek tradycyjny?

Kominki tradycyjne Śląsk są bardzo różnorodne. Do wnętrz w stylu prowansalskim można wykorzystać elementy drewniane. Do domu, w którym panuje styl klasyczny idealny będzie kominek wykończony kamieniem. Kominek portalowy będzie pięknie współgrał z wnętrzem w stylu angielskim. Kominki tradycyjne Śląsk w prostej, surowej obudowie świetnie wpiszą się w nowoczesny wystrój.

Warto pamiętać, że tradycyjny kominek często zakończony jest półką, która jest przedłużeniem kominka. Na takiej półce można umieścić dekoracyjne bibeloty czy wazon z kwiatami.

Kominki tradycyjne Śląsk mogą być wykończone kamieniem naturalnym, cegłą czy betonem architektonicznym. Pięknie prezentują się również elementy drewniane, które idealnie wpisują się w styl klasyczny czy rustykalny.

Gdzie umieścić kominek?

Kominki tradycyjne Śląsk to ozdoba, która pięknie prezentuje się w pokoju dziennym. Warto umieścić go na ścianie, która jest najdłuższa, by był dobrze widoczny. Warto również pamiętać, że kominek jest tak interesująca dekoracją, że nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Solo wygląda imponująco.

Kominek tradycyjny można również umieścić na ścianie, która łączy salon z kuchnią. Często jest to ustawienie, które pozwala na oglądanie kominka zarówno z pokoju, jak i z kuchni.

Kominek tradycyjny Śląsk będzie również ładnie prezentował się w rogu pokoju. W takiej aranżacji najciekawiej będzie wyglądał kominek narożny, który zajmie cały kąt salonu.

Kominek z płaszczem wodnym – co to jest?

Kominki tradycyjne Śląsk z płaszczem wodnym to nie tylko rozwiązanie estetyczne, które wpływa na nasze samopoczucie. Kominki z płaszczem wodnym są również bardzo praktyczne.

Kominek z płaszczem wodnym ogrzewa wodę, która znajduje się w zbiorniku nad paleniskiem. Następnie woda jest doprowadzana do kaloryferów lub ogrzewania podłogowego. Dzięki temu rozwiązaniu ciepło jest rozprowadzane do każdej części domu. Ogrzewanie staje się dużo bardziej wydajne.

Warto pamiętać, że ciepło z kominka, rozchodzi się wyłącznie po pokoju, w którym znajduje się kominek. W pozostałych pomieszczeniach temperatura jest znacznie niższa. Płaszcz wodny pozwala wykorzystać ciepło płynące z kominka w całym domu. Ogrzewanie staje się dużo bardziej ekonomiczne.