C-online

Miejsce stworzone dla osób ciekawych.

mieszkanie
Dom i Ogród

Może pora odnowić swoje mieszkanie by było przytulne? Mamy kilka pomysłów

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Promienie słoneczne i pierwsze kwiaty powoli zwiastują wypatrywaną z utęsknieniem zmianę pory roku. Ten wyjątkowy czas, jak żaden inny, sprzyja planom odnowy i uporządkowania otoczenia. Warto wykorzystać naturalny pęd do wiosennych zmian i wraz z budzącą się wokół przyrodą tchnąć nowe życie także w swoje mieszkanie. Wbrew pozorom nie musi być to trudne czy długotrwałe – oto garść wiosennych pomysłów wnętrzarskich, które uczynią Twoje mieszkanie przytulnym gniazdkiem.

Zmiana firanek i zasłon

Jeśli dotąd we wnętrzu królowały ciężkie i ciemne zasłony – najwyższy czas to zmienić. Postaw na lekkie, ażurowe firanki – dodadzą one lekkości i świeżości wystrojowi panującemu w pomieszczeniu. Ich klasyczny styl będzie pasował do większości aranżacji. Jeżeli nie jesteś wielbicielem tego nieco romantycznego stylu być może modelem jakiego szukasz okaże się jasna firanka zdobiona motywami roślinnymi takimi jak, na przykład, zielone listki. Rozwiązanie to z pewnością wniesie do mieszkania wiele przytulności i wiosennej energii.

Nowy kolor ścian

Choć jest to jeden z pierwszych kroków, jakie są kojarzone z odnawianiem wnętrza i może się on wydawać nieco mało oryginalnym – nie ma lepszego sposobu na całkowite przedefiniowanie przestrzeni. To właśnie świeża farba na ścianach ukaże je w zupełnie innym świetle. Dla minimalistów proponujemy projekt zakładający pomalowanie jednej ze ścian na zdecydowany kolor, który będzie stanowił intrygujący element kompozycji aranżacyjnej. Jest to rozwiązanie pozwalające osiągnąć bardzo duży efekt wizualny przy małym nakładzie pracy i środków. Warto jednak dobrze przemyśleć dobór barwy na ścianie, tak by pozostawała ona w harmonii z resztą prezentowanych w pomieszczeniu kolorów.

Przemeblowanie i nowy projekt mieszkania – projektowanie mieszkań Gdynia

Niekiedy może się okazać, że wykonanie powyższych kroków nie wpłynie znacząco na zmianę atmosfery mieszkania. Możliwe, że tchnięcie w nie nowej energii będzie wymagało bardziej zdecydowanych ruchów – zmiany ustawienia mebli lub większego remontu. W takim wypadku, pomogą specjaliści posiadający stosowną wiedzę, dotyczącą efektywnego i satysfakcjonującego estetycznie urządzenia całej przestrzeni mieszkalnej. Gdyńscy projektanci oferują profesjonalną pomoc w zaprojektowaniu układu i aranżacji mieszkania. W wielu przypadkach, zasięgnięcie porady ekspertów w swej dziedzinie pozwala na uzyskanie o wiele lepszych rezultatów – nieporównywalnych z odnową mieszkania, przeprowadzoną na własną rękę. Projektowanie mieszkań Gdynia.